Běh klatovskou Hůrkou

Poslední závod běžeckého poháru byl v Klatovech. Kdo tu oblast neznáte – na kraji města, nad atletickým stadionem, je kopec Hůrka. Na kilometru převýšení 40 metrů, takže nic co by nešlo zdolat. Ale sprintuje se v tom terénu přece jen o něco hůře 🙂

Nakonec to dopadlo podle předem stanoveného plánu. Držel jsem se svých soupeřů na celkové pořadí a hnal je před sebou až do cíle :-).

Takže tentokráte čtvrté místo, ale v celkovém hodnocení běžeckého poháru jsem i přes shodný počet bodů obsadil bronz a to díky lepším umístěním v jednotlivých závodech. Takže příště čao na plzeňské radnici při slavnostním vyhlášení !!!!

Statistiky: Délka tratě = 2,2 km Čas = 8:02 Průměrné tempo = 3,48 Průměrná tepovka = 183 (maximálka 205)

Více fotografií: Běh klatovskou Hůrkou

53. BLB

Běžecký pohár jde do finále. Předposlední závod a moje oblíbená trať v lese za autokempem Babylon. Trať 1800 metrů, pěkné babí léto, přestože ráno se teploty pohybovaly lehce nad nulou.

Kája si také zaběhla svoji trať 600 m a zvládla ji za 2:54. Běžela moc hezky, ale pořád jí nedošlo, že nasadit tempo se musí hned od začátku a ne až v poslední třetině. Já jsem doběhl čtvrtý v čase 6:56. Boj o celkové stupně vítězů ještě není ztracený…

Více fotografií: Běh lesy babylonskými

Půlmaratonová Skarman štafeta

Největší akcí běžeckého podzimu je v západních čechách ŠkodaFit půlmaraton. Vloni se taťka pokoušel o prolomení osobáku a prolomil si tak akorát koleno, takže letos přivítal, že jsem přišel s návrhem složit štafetu z mladých nadějných škodováckých atletů a jejich, o poznání méně mladých, otců.

Složení štafety bylo Michal Bíman, Jan Škarban, Pavel Škarban, David Bíman.  Název tedy Skarman. Na mě připadla druhá část štafety o délce 6,16 km. Zmáknul jsem ji za 25:34 (tempo 4:09). Taťkové ze sebe vydali také maximum, takže Dejv dofinišoval v sumárním čase 1:37:36,6 a v celkovém pořadí jsme obsadili 7. místo z 53 přihlášených štafet.

Více fotografií: Skarman půlmaraton

Výlet do Mariánských Lázní

Letošní babí léto se opravdu povedlo. Odpoledne příjemné teploty a krásně zabarvené stromy. Ideální čas na výlet. Vydali jsme se tedy s Hynčíky na fontánu do Mariánských Lázní. Cestou jsme ještě v Kladrubech odlovili kešku.

Více fotografií: Mariánské Lázně

Finále OMD

Finále oblastního mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje družstev mladších žáků a mladších žákyň se letos konalo na našem domovském stadionu v Plzni na Skvrňanech. Účast byla hojná – 10 oddílů z obou krajů, 237 závodníků a více jak tisícovka diváků na tribuně. Pro nás juniory atmoška jak na diamantové lize, navíc se na závěr ukázalo, že se bojovalo i o prize money.

Já jsem nastoupil na překy, výšku a štafetu 4×60. Překážky mi nevyšly podle představ a čas 11:58 stačil jen na 8. místo. Na výšce jsem skokem 1,36 skončil na pátem místě a zjistil, že na takovýhle stres nemám nervy – málem jsem vyhořel už na základu. Nicméně když se nakonec zadařilo, létal jsem jak Eddie Eagle :-). Na závěr jsme si s klukama všichni spravili chuť. Letos máme štafetu skvěle sehranou a tak jsme si časem 33,93 udělali letošní osobák a doběhli na prvním místě. Finále jsme vyhráli jak v družstvech žáků, tak i žákyň a na závěr se s holkama pěkně pomačkali na přeplněném pódiu 🙂

Více fotografií: Finále OMD

Skok vysoký: Třetí pokus na 1,36

60m překážek: Trénink

Článek na webu AK Škoda Plzeň: Jedním slovem neskutečné

Kája na Viktorce

Mamka sehnala lístky na fotbal, ale já jsem sbíral síly na nedělní závody. Ségra se ale třásla, že uvidí fotbalisty a prohlédne si stadion zevnitř, tak vyrazili s taťkou sami.

Skóre: 2 pepsi, 3 piva, 1 klobása a 1:0 nad Opavou

Kardioběh

Osmý ze závodů běžeckého poháru byl Plzeňský kardioběh. Tenhle závod stezkami napříč Roudnou není navzdory jeho názvu mojí srdeční záležitostí. Nicméně paty už jsem vyléčil, bolest kotníků ignoruju, takže jediné co mě chybí je tréninkový objem a na to se vymlouvat nemůžu.

Nastoupil jsem do toho pln odhodlání, ale kluci ročník 2005 už od začátků nepřipustili konkurenci a nasadili neskutečné tempo. Uvisel jsem je a doběhl si pro 6té místo v čase 6:21.

S Kájou jsme si pak udělali fotečku s Dianou Mezuliáníkovou (mistryní ČR na 800 a 1500 metrů a účastnicí letošního ME v Berlíně).

Běh Plzeňské teplárenské kolem boleveckých rybníků

Běžecký pohár se přehoupnul do své druhé poloviny. Na běh Plzeňské teplárenské se přihlásila jak ségra, tak kupodivu i taťka, který chtěl se strejdou Michalem nabrat zkušenosti na půlmaratonovou štafetu. Ségra běžela 1,1 km a v čase 6:10 statečně doběhla na 9. místě. Já jsem si dal 2 km a časem 8:16 jsem skončil stříbrný,  jen  12 sekund za vítězem. Taťka na 6. místě v kategorii „skoro už veteránů“ také dobře reprezentoval 🙂

Více fotografií: Běh Plzeňské teplárenské

 

Sportmánie 2018

Zatímco já jsem dřel na soustředění na FTVS v Praze, ségra si užívala Sportmánii v parku za Plazou. I přes šílená vedra se tam vypravila 2× a vysloužila si dvě madaile.

Více fotografií: Sportmánie 2018

Chodská míle

Jediný závod ze série běžeckého poháru mládeže, který se běhá na ovále, je Chodská 1500. Pro moji kategorii byla distance 800 metrů. Absence tréninků se projevila, nepodařilo se mi nabrat pořádné tempo a tak ani čas, ani umístění, nebylo to, co bych si přál. Ale taková je atletika – hlavně že už paty nebolí a do podzimní části budu mít čas se připravit.

Jako odměnu za nevydařený závod jsem si udělal momentku s Jaroslavem Bábou. Naším výškařským rekordmanem – 237 v hale. Tak na takovýhle výsledek si ještě počkám 🙂