Běh Plzeňské teplárenské – 6. ročník

V rámci běžěckého poháru jsou dvě super pohodové akce, odehrávající se vždy na přelomu prázdnin a začátku školního roku. První z nich je Běh Plzeňské teplárenské kolem Boleveckých rybníků. Žákovská trať 2km vede kolem Boleváku a Košináře a je to taková příjemně zvlněná rovinka. Na startu Káju vystřídal taťka, který si naložil 5km trať, která už je o poznání kopcovitější a stoupá až ke Zruči.

Závod se mi nadmíru povedl a prodal jsem všechen běžecký trénink, který mi na prázdniny naplánoval Johny Alaskan. Podařilo se mi držet tempo kolem 3:30/km a všem jsem utekl opravdu o parník (27 sec.). Výsledný čas: 7:19.

Taťka ve 30°C soupeřil už jen sám se sebou, nakonec ale pěkné 7. místo v kategorii (24 celkově) a krásné průměrné tempo 5:14/km. Výsledný čas: 26:02.

Při předávání medailí jsem dostal pusu od Diany Mezuliánikové, takže jsem pak odmítnul skočit do Boleváku, aby mi ta pusa dlouho vydržela 🙂

Více fotografií: Běh Plzeňské teplárenské 2019

Chodská 1500

Tradiční závod letní atletické sezóny se odehrává v Domažlicích. Je to prověrka toho, jak se kdo válel u babiček nebo se přecpával v allinclusive u moře či naopak pilně trénoval na podzimní část sezóny.

Káju čekala trať 300 metrů, mě pak tradiční 800ka. Ségra bojovala jako lvice, ale přece jen byla absence tréninků znát. Můj závod byl hrozně divnej, nikdo nechtěl udávat tempo a tak jsem s Viktorem zase svedl boj na cílové rovince.

Nakonec to neklaplo a odvezl jsem si stříbro za čas o 0:00,07 sec horší od vítěze (dle cílové fotografie). Každopádně podařilo se mi podruhé letos dostat se s časem pod 2:25 tak mám radost, že to na LODM nebyla jen náhoda a mám na to stáhnout to do konce letošní sezóny někam kolem 2:18 a probojovat se tak do top 10 v ČR.

Výsledky:

Kája – 300m, 67,39, 15. místo

Honza – 800m, 2:23,67, 2. místo

Více fotografií: Chodská 1500

Dovolená Dolní Dunajovice

Letos žádná exotika, žádné moře a hurá prozkoumat krásy naší vlasti. Za devatero horami, devatero řekami a jednou D1 se nalézá Morava, jejíž jižní část ještě nemáme zcela probádanou, a tak jsme společně s Lesíky na dovolenou bookli apartmány přímo v centru Mikulovské vinařské oblasti – v Dolních Dunajovicích.

Lokalita je to opravdu nádherná. Všude samé vinice, krásný výhled na Děvín a cyklostezky podél jižní hranice jsou nové a dá se po nich dojet pořádně daleko. Navíc do největšího aquaparku v ČR jsme to měli 5 km.

Za týden, co jsme tu pobyli, jsme pokořili Děvín, dojeli na kole na prohlídku Lednického zámku, objeli si na kole vodní nádrž Nové Mlýny, navštívili Archeopark Pavlov a hlavně skoro každý den skončili na retro koupáku v Březí, kde měli krásně čistou vodu, beachové hřiště a louku na badminton.

Více fotografií: Dovolená Dolní Dunajovice 2019

Ostrava 2019

Po téměř dvouleté pauze jsme vyrazili do Ostravy. Letos v létě k tomu byl opravdu řádný důvod – Štěpánek slavil 10 let. Já se ségrou a babi kočičí jsme vyrazili už ve středu, rodičové se k nám připojili v pátek. V sobotu na oslavě jsme se sešli úplně všichni. Sestřenky si přivedli i přítuly 🙂

Místo zacpané dálnice jsme jeli vlakem, a nutno uznat, že v Pendolinu je to mnohem lepší než v Peugeotu.

Více fotografií: Ostrava 2019

Běhej lesy Brdy

Letos jsem letní přípravu nepodcenil, k svátku jsem obdržel profi tréninkový plán na červenec a začal chodit s taťkou na běžeckou skupinu Johnyho jELITA. Abych to, co natrénuji, taky někde prodal, přihlásil jsem se s taťkou a Kájou na Běhej lesy Brdy (mamku a lenochoda jsme samozřejmě vzali s sebou).

Jako snad celé letošní léto bylo vedro k nevydržení. Na dětských bězích se to ještě dalo vydržet, ale taťka na 11 km trpěl. Na závodě jsme potkali spoustu kamarádů běžců a organizace byla mistrovská.

Jenda – 1:58; 2. místo (deklarovaná trať 1km, ale spíše tak 600m)

Kája – 3:10; 9. místo (deklarovaný 1km, ale spíše tak 600m)

Taťka – 1:04:13; 22. místo v kategorii (deklarovaná trať 12km, skutečnost 11,34km)

Cíce fotografií: Běhej lesy BRDY

Tatínkovský víkend Třemošná 2019

Tradiční akce, tradiční místo, netradiční účast. 13 dětí a 7 tatínků a pes (Rumák dotáhl management k absolutní dokonalosti a dorazil na tatínkovskou akci bez dětí).

Bylo neskutečný vedro a tak jsme převážně řádili u bazénu. Zajeli jsme ale i na cyklovýlet, na borůvky do lesa a dali jsme i jednu nocovačku pod širákem na vagóně. Nechyběly tradiční subakce jako pizza metrovka a dospělácký cyklovýlet, kterého jsem se letos poprvé zúčastnil i já.

Více fotografií: Tatínkáč Třemošná 2019

Olympiáda dětí a mládeže

Letní olympiáda dětí a mládeže je top akce sezóny, srovnatelná s MČR. Za Plzeňský kraj jsem se probojoval do top 8 v atletickém družstvu a dokonce byl nominován na dvě disciplíny – výška a 800m.

V neděli jsme odcestovali do Turnova, kde jsme celý týden byli ubytovaní a na atletický stadion v Jablonci dojížděli. Můj soutěžní den byl v pondělí, kdy jsem dopoledne měl rozběh na 800m a v pozdním odpoledni pak výšku. Do finálových bojů jsem sice nepostoupil, ale ve výšce jsem atakoval svůj letošní osobák a na 800m si ho dokonce o 10 sec. vylepšil. Aktuálně mám 14tý nejlepší čas v republice a chuť to ještě o malinko posunout. Závody přenášela Česká televize a tak nám všichni doma moc fandili.

Olympiáda byla skvělá týmová akce, zažili jsme spoustu srandy i nervů při vzájemném povzbuzování. Za dva roky se těším znovu.

Výsledky:

Výška – 146 cm

800m – 2:20,30

Více fotografií: LODM

Záznam ČT ze závodu: 800m

Běh historickým Stříbrem

Za dobu, co běhám běžecký pohár mládeže, jsem ještě nikdy neabsolvoval závod Běh historickým Stříbrem (dovolené, zranění). Letos jsem si dal tedy premiéru, a opět v pořádném vedru se vydal na bezmála kilometrovou trať. Na startu se zjevil nečekaný soupeř z AC Falcon Rokycany, se kterým jsem na cílové rovince svedl bratrovražedný boj.

Výsledek:

2:46 – 2. místo; čas vítěze 2:46 takže Viktor vyhrál skutečně jen kvůli delšímu nosu 🙂

Více fotografií: Běh historickým Stříbrem

Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje žactva

Největší akce letošní dráhové sezóny bylo Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje žactva. Stejně jako vloni – i letos se závody konaly ve Stříbře. Počasí nám přálo až moc – teplota kolem 30°C byla, zejména na dlouhé trati, likvidační. Výška mi moc nevyšla, přesto jsem poslední dvě postupné výšky skákal už sám. Na 800m to výsledkově nebylo až tak super (bronz), zato jsem si osobák posunul o 6 sekund. Závěrečná štafeta už byla jen takový bonbonek, kdy se mezi škodovácké týmy dokázali vtlačit jen kluci z Triatletu, takže nakonec jsem si domů vezl 1× zlato a 2× bronz.