Kája na Viktorce

Mamka sehnala lístky na fotbal, ale já jsem sbíral síly na nedělní závody. Ségra se ale třásla, že uvidí fotbalisty a prohlédne si stadion zevnitř, tak vyrazili s taťkou sami.

Skóre: 2 pepsi, 3 piva, 1 klobása a 1:0 nad Opavou

Kardioběh

Osmý ze závodů běžeckého poháru byl Plzeňský kardioběh. Tenhle závod stezkami napříč Roudnou není navzdory jeho názvu mojí srdeční záležitostí. Nicméně paty už jsem vyléčil, bolest kotníků ignoruju, takže jediné co mě chybí je tréninkový objem a na to se vymlouvat nemůžu.

Nastoupil jsem do toho pln odhodlání, ale kluci ročník 2005 už od začátků nepřipustili konkurenci a nasadili neskutečné tempo. Uvisel jsem je a doběhl si pro 6té místo v čase 6:21.

S Kájou jsme si pak udělali fotečku s Dianou Mezuliáníkovou (mistryní ČR na 800 a 1500 metrů a účastnicí letošního ME v Berlíně).

Běh Plzeňské teplárenské kolem boleveckých rybníků

Běžecký pohár se přehoupnul do své druhé poloviny. Na běh Plzeňské teplárenské se přihlásila jak ségra, tak kupodivu i taťka, který chtěl se strejdou Michalem nabrat zkušenosti na půlmaratonovou štafetu. Ségra běžela 1,1 km a v čase 6:10 statečně doběhla na 9. místě. Já jsem si dal 2 km a časem 8:16 jsem skončil stříbrný,  jen  12 sekund za vítězem. Taťka na 6. místě v kategorii „skoro už veteránů“ také dobře reprezentoval 🙂

Více fotografií: Běh Plzeňské teplárenské

 

Sportmánie 2018

Zatímco já jsem dřel na soustředění na FTVS v Praze, ségra si užívala Sportmánii v parku za Plazou. I přes šílená vedra se tam vypravila 2× a vysloužila si dvě madaile.

Více fotografií: Sportmánie 2018

Chodská míle

Jediný závod ze série běžeckého poháru mládeže, který se běhá na ovále, je Chodská 1500. Pro moji kategorii byla distance 800 metrů. Absence tréninků se projevila, nepodařilo se mi nabrat pořádné tempo a tak ani čas, ani umístění, nebylo to, co bych si přál. Ale taková je atletika – hlavně že už paty nebolí a do podzimní části budu mít čas se připravit.

Jako odměnu za nevydařený závod jsem si udělal momentku s Jaroslavem Bábou. Naším výškařským rekordmanem – 237 v hale. Tak na takovýhle výsledek si ještě počkám 🙂

Svatba Chomutov

Mamky kamarádi z volejbalu – Míša a Zbynďa – měli svatbu. Páč jsou oba ze severu, uspořádali oslavu v Chomutově, v areálu Hřebíkárna. My jsme jeli už o den dříve a vzali s sebou kola. Ve svatební den jsme si dopoledne dali okružní jízdu kolem Chomutova (centrum, Kamencové jezero, Blatno, Bečov, Bezručovo údolí – celkem 21 km), aby nám pořádně vyhládlo.

Svatba byla jak se patří – ženich do chomoutu a tančilo se až do rána. Druhý den jsme ještě popojeli do nedaleké Kadaně a prošli si město a památnou stezku Maxipsa Fíka (španělsky Fig el maxi perro 🙂 ).

Více fotografií: Svatba Comovi

Egypt 2018

Po dvou letech na stejné místo, aneb operace Egypt 2018 byla zahájena 1. 8. 2018. Na místo činu jsme tentokráte přivezli i babi lázeňskou. Od minula se toho tam moc nezměnilo – akorát velké želvy se někam odstěhovaly a nechaly v zátoce jen svém menší kolegyně. Ale vše ostatní bylo tak jak má být.

Jako novinku jsme s taťkou vyzkoušeli čtyřkolky v poušti a Kája jízdu na velbloudu. Žraloci nás neochutnali, tak jsme si dovču užili.

Více fotografií: Egypt 2018

Babi kočičí 70 let

Babička kočičí měla 70 let. Udělal jsem jí krásnou pozvánku s „crazy cat lady“ a tak o hosty na oslavě nebyla nouze. Sešla se celá rodina – z Plzně, Ostravy, Hradce Králové, Konstantinek i Větřní. Jako hlavní dárek bylo elektrokolo, které si hned babička v okolních ulicích projela. A protože se nás sešlo tolik, hned jsme oslavili i Káji svátek.

Více fotografií: Babi kočičí 70

 

Tatínkovský víkend Třemošná

Tradiční akce začínajícího léta – tatínkovský víkend ve Třemošné. Tentokráte se nás sešlo 19. Vzhledem k proměnlivému počasí jsme letos rezignovali na čundr a dělali jen cyklo a pěší výlety (bikem do Jumpareny na Boleváku a stopovačka kolem Třemošné). Strejda Vláďa nám vyhřál bazén, takže jsme měli i Třemošenské termály s nočními koupelemi. Pizza metrovka je rovněž tradiční pokrm tatínkovských akcí.

Více fotografií: Tatínkovský víkend Třemošná

Aquapalace

Za odměnu pro samé jedničkáře jsme vyrazili do Aquaparku v Čestlicích. Ostatní už se rozprchli na dovolené, takže jenom naše rodina.

V areálu zrovna probíhala soutěž miss, takže taťka měl oči na šťopkách. My jsme se ségrou řádili ve vlnobití a sbírali žetonky do soutěže, které jsme ve finále proměnili za mentosky.

 

Více fotografií: Aquapalace