Babička kočičí měla 70 let. Udělal jsem jí krásnou pozvánku s „crazy cat lady“ a tak o hosty na oslavě nebyla nouze. Sešla se celá rodina – z Plzně, Ostravy, Hradce Králové, Konstantinek i Větřní. Jako hlavní dárek bylo elektrokolo, které si hned babička v okolních ulicích projela. A protože se nás sešlo tolik, hned jsme oslavili i Káji svátek.

Tradiční akce začínajícího léta – tatínkovský víkend ve Třemošné. Tentokráte se nás sešlo 19. Vzhledem k proměnlivému počasí jsme letos rezignovali na čundr a dělali jen cyklo a pěší výlety (bikem do Jumpareny na Boleváku a stopovačka kolem Třemošné). Strejda Vláďa nám vyhřál bazén, takže jsme měli i Třemošenské termály s nočními koupelemi. Pizza metrovka je rovněž tradiční pokrm tatínkovských akcí.

Více fotografií: Tatínkovský víkend Třemošná

Aquapalace

Za odměnu pro samé jedničkáře jsme vyrazili do Aquaparku v Čestlicích. Ostatní už se rozprchli na dovolené, takže jenom naše rodina.

V areálu zrovna probíhala soutěž miss, takže taťka měl oči na šťopkách. My jsme se ségrou řádili ve vlnobití a sbírali žetonky do soutěže, které jsme ve finále proměnili za mentosky.

Více fotografií: Aquapalace

Vysvědčení

Letos jsem opět obhájil samé. Ze třídy se to povedlo jen třem dalším spolužákům. Dostali jsme pochvalu od paní ředitelky a knížku Dva roky prázdnin (kéž by). Ségra také zahájila sérii samých jedniček, tak bylo u nás doma veselo. Na slavnostní oběd jsme si zašli do asijské restaurace na moje oblíbené krevety.

Více fotografií: Vysvědčení 2018

Krajské atletické mistrovství žáků

Po návštěvě patologa (to je ten doktor co léčí paty) mi byl diagnostikován zákeřný moribundus, který mi znemožnil řádný trénink a přípravu na vrchol letošní sezóny. Nicméně mistrovství jsem si nemohl nechat ujít a nastoupil jsem alespoň na překy a na štafetu 4×60.

Překážky dopadly celkem dobře, i když jsem si samozřejmě myslel na více (4. místo, čas 11:54). Chuť jsme si s klukama spravili ve štafetě, kde jsme nakonec (až po studiu cílové fotografie) skončili druzí. Shodný čas s vítězi z Triatletu Karlovy Vary byl 33,83.

Více fotografií: Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje 2018

Na kolech do Brd

Poslední sobotu v květnu jsme se vypravili s Kratochvílojc na kola do Brd. Zaparkovali jsme v Míšově a přes Padrťské rybníky vyrazili směr Strašice. Tam jsme si dali oběd a cestou přes Tři trubky se vrátili na Padrť, kterou jsme si krásně projeli. Celkem to bylo 34 km.

Více fotografií: Brdy kola

Amerika

Taťka si udělil k narozeninám dárek a koupil letenky do NY. Mamku vzal s sebou a nás s Kájou nechali v Plzni pod dohledem babiček.

Týden utekl jako voda v Hudson river. Průběžně nám do ČR posílali fotky, tady jsou některé z nich.

Více fotografií: New York

Mochtín

Zatímco rodiče se dovolenkovali, tady v ČR atletická sezóna nečeká. Po týdenním soustředění v Klatovech mě babi s dědou odvezli do Mochtína, kde se běžel čtvrtý závod běžeckého poháru.

Kája běžela v tomto závodě 450 metrů a skončila šestnáctá, zhruba v polovině startovního pole. Na mě čekala trať 900 metrů a tentokráte jsem byl až na 7. místě za klukama z Domažlic a Přeštic. Hrozně mě po soustředění bolí paty.

Běh osvobození

Třetí závod běžeckého poháru byl Litický Běh osvobození. Minulý rok jsem jej prošvihnul kvůli naraženému kolenu, letos jsem si chtěl tedy spravit náladu. Už při procházení trati mě humor přešel – od startu se hned běželo do odporného kopce.

Kája měla místo kotníku bambuli takže reprezentace rodiny zbyla na mě. Do kopce mi silná skupina kluků 2005 utekla, ale na rovince na horizontu jsem je dohnal. Z kopce jsem ovšem proti jejich dlouhým nohám neměl šanci a nakonec byl rád za vydřené 5. místo v čase 4:08.