Moje první běžkování

V rámci povánočního odtučnění jsme vyrazili za Lesíkama na Sruby. Sjezdovat se nám (rozmlsáni Rakouskem) moc nechtělo, tak jsme vzali boby, podprdelníky a starouši i běžky. Protože mě v březnu čeká školní lyžařský výcvik, přibalil jsem i svoje běžky, abych tenhle sport raději napřed vyzkoušel beze svědků.

První kilák jsem dost protrpěl, ale pak jsem pochopil, že to je stejné jako běh, jenom to více klouže, po čtvrtém kiláku jsem přestal padat a pak už jsem hnal rodiče za sebou až do cíle 🙂

Krásná 7km projížďka, navíc jsme si udělali parádní fotky zasněženého Černého jezera.

Vánoce 2017

Už je to tady. Konečně jsme se dočkali. Hlavně tedy Kája, která to s Ježochem domlouvala už od listopadu. My poučení už víme, na koho máme být hodní 🙂

Na Štědrý den jsme se dopoledne tradičně vydali pochodem pro vánoční světlo. Zastávka u Salzmanů už je takový pěkný vánoční zvyk, který taťkové odmítají porušit (zlaté prase nikdo z nás neuvidí, neb v nabídce byla kromě výborné 12° i svíčková a kulajda).

Úderem 17:30 jsme sedli ke štědrovečerní večeři a zrovna když Kája uklízela v kuchyni tak přiletěli s nadílkou…

Pro Káju lego, panenky, puzzle a šminky, pro mě pak komplet athleet výbavu (boty, ponožky, bágl) a sluchátka na osamělé výběhy.

Na první svátek jsme jeli do KL, kde nás čekaly další dárky. Teď už jen lenošíme u pohádek.....

Více fotografií: Vánoce 2017

Ellmau 2017

Začala zima. V ČR sice moc ne, ale domákli jsme se, že ve Skiweltu napadlo 105 cm sněhu a začala sezóna. Tak jsme se rozhodli obětovat 3 dny školy (já to tedy málem oplakal) a vydali se na první letošní lyžovačku.

Ubytování jsme si bookli v perfektním apartmánu Bambi. Aby nám při lyžování nebylo smutno, pozvali jsme na výlet i Lesíky a Kráťi. Ve středu nádherně svítilo sluníčko a přismahli jsme si ksichtíky. Ve čtvrtek už začalo sněžit, tak jsme popojeli do Goingu na modré sjezdovky, kde trochu více materiálu na manžestru nevadí. V pátek bylo střídavě oblačno. Dokonce natolik, že jsem v mlze zabloudil na černou sjezdovku :-). Nicméně díky své pokročilé angličtině a zoufalému výrazu jsem nakonec byl nasměrován k rodičům.

Více fotografií: Ellmau 2017

Oslava 47 aneb narozeniny Kája a taťka

Kája a taťka vždycky slaví narozeniny spolu. A když je jim dohromady 47, sleze se celá rodina. U babičky lázeňské jsme udělali párty. Přijeli kluci z Ostravy i babi kočičí.

Ohňostroj sice neměli, ale lukulské hody to byly. Oba dostali spoustu dárků, až se bojím, že Ježíšek teď bude mít těžkou hlavu, co jim ještě nadělit 🙂

Více fotografií: Oslava 47

Taťkovi je 40

Taťkovi je dneska 40. Cestou do práce potkal tuhle ceduli a byl z toho nějakej rozloženej 🙂

Všichni mu přejeme hodně zdraví a víme, že si nemusí zoufat – 41čka totiž jezdí na Vinice 🙂

 

Podbrdovka

Protože se nám letní dovolená moc líbí, rozhodli jsme se ve stejném složení prožít jeden podzimní víkend. Vybrali jsme si krásnou chatu na okraji Brd. Počasí nám moc nepřálo, ale zabavili jsme se – hned 4 účastníci zájezdu měli narozeniny, tak jsme si udělali pořádnou hostinu.

V sobotu jsme navštívili starý mlýn v Bohutíně a v neděli jsme si pak ještě vyšlápli na vodní nádrž Pilská.

Více fotografií: Podbrdovka

Lázeňská osmička

Lázeňská osmička je tradiční podzimní běžecký závod. Letos jeho prestiž o poznání stoupla – rozhodl jsem se zúčastnit 🙂

Taťka mě v tom nechal, respektive oběhl první kolo a pak se odbelhal do depa. Ale já to nevzdal a pěkně si ty kopečky kolem Konstantinek vychutnal.

Výsledky:

Čas: 35,24:67

Pořadí: 17 místo v kategorii muži 20+

Průměrné tempo: 4:40 min/km

Více fotografií: Lázeňská osmička

Běh klatovskou Hůrkou

Poslední závod letošního Krajského běžeckého poháru mládeže se uskutečnil v Klatovech. Název dával tušit, že se nepoběží po rovince 🙂 Kája naštěstí běžela jen na Klatovském atletickém stadionu, mě čekal výběh na Hůrku (1600m). Ve hře byla poslední bodová nálož, takže žádný ze soupeřů si nenechal závod ujít.

Kája zabojovala a ve strhujícím finiši urvala 4. místo. Já jsem se, narozdíl od soupeřů, vyhnul všem nastydnutím, takže mě nic nebrzdilo a v seběhu po prvním kilometru jsem je zdárně setřásl. Poslední doběh sezóny jsem si tedy řádně užil a na stadion vbíhal s obrovským náskokem.

Výsledky:

Honzík – 1600m – 8:39 – 1. místo

Kája – 300m – 1:13 – 4. místo

Více fotografií: Běh klatovskou Hůrkou

Běh lesy Babylonskými

Běžecký pohár mládeže pokračoval předposledním závodem. Nadchnul nás už samotný název – 52.BLB. Po dekódování to znamená 52. ročník běhu lesy Babylonskými. Startovalo se z autocampu na Babyloně. tam to známe – vloni jsme tam byli s Daníkem na tatínkovském čundru. Já jsem běžel 1200m, Kája 200.

Trať byla pěkně rozbahněná a mokrá, navíc mírně poprchávalo, takže to byl opravdový kros.

Výsledky:

Honza – 4:46 (1. místo)

Kája – 9. místo

Více fotografií: Běh lesy Babylonskými