Novoroční pochod

Novoroční pochod je tradiční akce. Po ponocování na Silvestra dokazujeme, že jsme sportovci a vyrážíme s přáteli kolem Boleveckých rybníků. Letos s Fuchsi a Hynčíky.

 

Více fotografií: Novoroční pochod

Běžkování v Bretterschachten

Kája chtěla poprvé vyzkoušet běžky. Při naprosté absenci sněhu, jsme na nejbližší narazili až v Bretterschachten na německé straně Šumavy. Vyrazili jsme brzo ráno, ale jako na potvoru začalo sněžit, foukat a mrznout. Tak jsem dali jen pár kiláčků.

Kája je rodilá lyžařka – i v nepřízni počasí ujela 6 kilometrů a ještě k tomu vyválela pár andělíčků v prašanu.

Více fotografií: Běžky Bretterschachten

Vánoce 2018

Vánoce jsou prostě tradice. Na štědrý den ráno krmení kachen, pak pro světýlko do kostela, oběd ve městě a večer salát a losos u stromečku.

Na první svátek jsme objeli dědečky a babičky a zařádili si v tělocvičně v Bezdružicích při odtučňovacím volejbalovém tréninku.

Nejlepší dárky od ježíška: mobil, dron (Jenda); hra na obchod, LEGO (Kája)

Více fotografií: Vánoce 2018

Vyhlášení Běžeckého poháru mládeže

Oficiální vyhlášení Běžeckého poháru mládeže se odehrálo v obřadní síni  Plzeňské radnice. Byl jsem nervózní více než před startem – přece jen, je to můj první individuální pohár.

Příští rok se těším na závody a na to, jak s klukama poměřím síly a hlavně vytrvalost (absolvovat všechny závody).

Více fotografií: Vyhlášení BPM 2018

Kája 8

Ségra, společně s taťkou, slavila narozeniny. Jí bylo 8, taťkovi už 41. Dostala želví dort a spoustu dárečků.

Protože už to je velká holka, tak má od nynějška telefon. To to letí. Jakoby to bylo včera, co jsem se na ní šel podívat do porodnice.....

Více fotografií: Kája 8. let

Lázeňská 8

Jeden z posledních závodů běžecké sezóny, již zcela mimo oficiální žákovský rozpis, je Lázeňská osmička. Tradiční to akce stříbrských vytrvalců tratí kolem KL (Jitřenka, lom, hasičská nádrž, OÚ, lázeňák, náměstí, zbrojnice).

Díky zimě letos nebylo moc bahna, zato v městských úsecích to na jinovatce na asfaltu dost klouzalo. Taťka už se zahojeným kolenem běžel také – já si vylepšil osobák a on alespoň doběhl 🙂

Výsledky:

Jan Škarban – 33:31 (7. místo v kategorii Muži do 39 let)

Pavel Škarban – 38:30 (14. místo v kategorii Muži 40 – 49 let)

Rekonstrukce

Rodičové, zvláště pak někteří, se rozhodli po 17 letech předělat koupelnu. Znamenalo to stát se na 14 dní uprchlíky z našeho bytečku. První migrační vlna proběhla v době mého atletického soustředění, nicméně i tak jsme žili více jak týden ve 4 lidech u babičky v garsonce. Výsledek ale stojí za to.

Když už byl taťka v ráži, tak předělal i kuchyni.

Více fotografií: Rekonstrukce koupelny

Běh klatovskou Hůrkou

Poslední závod běžeckého poháru byl v Klatovech. Kdo tu oblast neznáte – na kraji města, nad atletickým stadionem, je kopec Hůrka. Na kilometru převýšení 40 metrů, takže nic co by nešlo zdolat. Ale sprintuje se v tom terénu přece jen o něco hůře 🙂

Nakonec to dopadlo podle předem stanoveného plánu. Držel jsem se svých soupeřů na celkové pořadí a hnal je před sebou až do cíle :-).

Takže tentokráte čtvrté místo, ale v celkovém hodnocení běžeckého poháru jsem i přes shodný počet bodů obsadil bronz a to díky lepším umístěním v jednotlivých závodech. Takže příště čao na plzeňské radnici při slavnostním vyhlášení !!!!

Statistiky: Délka tratě = 2,2 km Čas = 8:02 Průměrné tempo = 3,48 Průměrná tepovka = 183 (maximálka 205)

Více fotografií: Běh klatovskou Hůrkou

53. BLB

Běžecký pohár jde do finále. Předposlední závod a moje oblíbená trať v lese za autokempem Babylon. Trať 1800 metrů, pěkné babí léto, přestože ráno se teploty pohybovaly lehce nad nulou.

Kája si také zaběhla svoji trať 600 m a zvládla ji za 2:54. Běžela moc hezky, ale pořád jí nedošlo, že nasadit tempo se musí hned od začátku a ne až v poslední třetině. Já jsem doběhl čtvrtý v čase 6:56. Boj o celkové stupně vítězů ještě není ztracený…

Více fotografií: Běh lesy babylonskými